Nowy dron Sony wykona zdjęcia jak profesjonalny fotograf

Już od 24 grudnia do sprzedaży trafi najnowszy dron Sony Airpeak S1. Kosztujący 9 tys. dolarów gadżet, posiada na pokładzie pełnoramkowy, bezlusterkowy aparat Alpha.

Drony coraz częściej służą do powietrznej fotografii, dlatego producenci instalują na ich pokładach coraz lepsze aparaty. Potrzeby użytkowników bywają jednak różne. O ile dla wielu osób w zupełności wystarczy model DJI Ryze Tello z kamerą HD, dostępny w tych sklepach już od 460 zł, to profesjonaliści potrzebują czegoś lepszego.

Sony Airpeak S1 narzędziem dla profesjonalistów

Takiego drona stworzył koncern Sony i właśnie oferuje go w przedsprzedaży, zaś 24 grudnia trafi do pierwszych klientów. Sony Airpeak S1 nie jest jednak zabawką przeznaczoną do powietrznych akrobacji oraz nagrywania imienin cioci. To maszyna adresowana do profesjonalistów, którą wyposażono w pełnoklatkowy, bezlusterkowy aparat Alpha 7S III z obiektywem FE 24mm F1.4 GM.

Producent deklaruje, że dron posiada zastrzeżoną technologię, która obsługuje płynny ruch z dużą prędkością. Zapewnia też odporność na wiatr o prędkości 20 m/s, pomagając operatorom i fotografom w uchwyceniu wysokiej jakości materiału filmowego oraz zdjęć z lotu ptaka.

Sprzęt napędzany dwoma zestawami wirników, może rozpędzić się do maksymalnej prędkości 90 km/h. Natomiast dwa wymienne akumulatory pozwalają mu utrzymać się w powietrzu przez 12 minut, co zważywszy na masę aparatu jest niezłym wynikiem. Oczywiście produkt posiada także zaawansowane systemy omijania przeszkód i wielokierunkowe czujniki rejestrujące obiekty na jego drodze.

Producent dostarcza również aplikację Airpeak Flight na iOS, która w czasie rzeczywistym dostarcza informacje o statusie urządzenia. Jej wersja webowa pozwala natomiast tworzyć zaawansowane plany lotu, zarządzać dronem i aparatem oraz rozwiązywać problemy. Urządzenie posiada również tryb podwójnego sterowania, w którym jedna osoba kontroluje drona, zaś druga zajmuje się aparatem oraz gimbalem.

Sony Airpeak S1 kosztuje 9 tys. dolarów i można go zamawiać na stronie producenta. Za dodatkowe 300 dolarów rocznie można natomiast korzystać opcjonalnego serwisu w chmurze o nazwie Airpeak Plus. Oferuje więcej przestrzeni na nagrania, rozbudowany geofencing, a także importowanie i eksportowanie logów lotu.

Sony Airpeak S1

Źródło

You may also like...