Corning odpowiada na test Galaxy Note 7

Producent szkła Gorilla Glass 5 postanowił odnieść się do testu Samsunga Galaxy Note 7, które wykazuje całkowitą nieprzydatność nowego produktu, oferującego twardość tylko o oczko wyżej od plastiku.

Wczoraj pisałem o teście wideo Samsunga Galaxy Note 7, przeprowadzonym przez Youtubera JerryRigEverything, który pokazał jak słabe jest szkło Gorilla Glass 5 chroniące ekran nowego smartfona.Zack porysował je metalowym szpikulcem wykazując, że twardość szkła ma jedynie 3 punkty na skali Mohsa i jest tylko o oczko wyżej od plastiku. Jak można się domyślać, test odbił się szerokim echem w sieci, gdyż sugerował, że nowe szkło Gorilla Glass 5 wcale nie jest takie twarde jak zapewnia producent.

Zack testując wcześniej smartfony chronione szkłem Gorilla Glass 4, do rysowania ekranów używał szpikulców o twardości 5 lub 6. Jednak w teście Galaxy Note 7 zrobił nieusuwalne rysy już szpikulcem o twardości 3, co może sugerować, że obniżenie kosztów jego produkcji spowodowało osłabienie wytrzymałości.Dla Corning, producenta szkła Gorilla Glass jest to oczywiście klęska wizerunkowa produktu, więc firma szybko wydała oświadczenie, w którym zapewnia, że test nie był przeprowadzony właściwymi metodami. Wprawdzie używano w nim rylców o skali twardości Mohsa, ale przeprowadzono go w niekontrolowanym środowisku. Nie wiadomo bowiem jakie obciążenie zostało użyte i czy zmieniało się w czasie testu.

Jest to wyraźna próba odwracania kota ogonem mająca na celu obronę swego kiepskiego produktu. Zack przeprowadził takich testów ponad 30, więc doskonale wie co robi i nie zmienia tego fakt, że nie wykonywał ich w laboratorium. Co więcej, Jon Pasansky techniczny dyrektor Gorilla Glass sam przyznał, że narzędziem o skali twardości 3 nie da się zarysować szkła o twardości 5 lub 6.

Z testu wynika jasno, że szkło chroniące Galaxy Note 7 ma twardość 3 i jest znacznie miększe niż typowe szkło. Corning wyjaśnia jednak, że zaprojektowano je przede wszystkim by zwiększyć wytrzymałość na upadki, a nie zaś pod kątem wytrzymałości na zarysowania.

Innymi słowy GG5 może ochronić nasz ekran przed pęknięciem, gdy smartfon spadnie na ziemię. Ale lepiej nie wkładać go do kieszeni razem z kluczami. Miejmy nadzieję, że Corning wyraźnie zaznaczy w materiałach reklamowych, że jego najnowsze szkło nie chroni przed rysami, bo klienci przyzwyczajeni do takiej funkcji szkła, mogą być niemile zaskoczeni.

Źródło: Androidauthority.com

You may also like...