Cortana na iPhone’a zyskała nowy wygląd

Microsoft udostępnił aktualizację dla Cortany pod system iOS. Cyfrowy asystent zyskał nowy wygląd oraz wzbogaconą funkcjonalność. Może więc próbować rywalizować z Siri, firmowym asystentem Apple.

Użytkownicy iPhone’ów od pewnego czasu mają do dyspozycji aż dwa rodzaje cyfrowych asystentów sterowanych głosem. Pierwszym z nich jest oczywiście Siri, czyli firmowe narzędzie opracowane przez inżynierów Apple, zaś drugim Cortana, którą Microsoft jakiś czas temu udostępnił na iOS.Microsoft chce, by posiadacze iPhone’ów znacznie chętniej korzystali z oferowanej technologii, dlatego właśnie udostępnił najnowszą jego aktualizację, która nie tylko wprowadza zmiany w wyglądzie, ale również wzbogaca go o szereg nowych funkcji. Asystent wygląda obecnie bardziej nowocześnie i świeżo, a przy tym jest wygodniejszy w obsłudze.

Na głównym ekranie wyświetla bowiem zakładki, prezentujące m.in. pogodę w naszej lokalizacji, wyniki sportowe, ruch na drodze którą jeździmy do pracy, status oczekiwanych przez nas przesyłek itp.

Niestety użyteczność Cortany nadal jest gorsza niż w przypadku Siri. Asystent Microsoftu nie może być bowiem używany poza aplikacją, a więc nie da się z niego korzystać do wykonywania podstawowych funkcji, jak w przypadku Siri. Niestety to się nie zmieni, gdyż Cortana jest tylko zewnętrznym narzędziem, które nie jest zintegrowane z systemem operacyjnym i z tego powodu posiada znacznie mniej funkcji, w porównaniu do rywala.


Kinguin - CS:GO Skins 468x60

Nową wersję Cortany pobierzecie z iTunes App Store.

Źródło: Appleinsider.com

You may also like...