Galaxy A3 (2017) – test baterii

Nowe mdoele smartfonów z rodziny Galaxy A posiadają wyjątkowo efektywne akumulatory. Witryna Phonearena przeprowadziła bowiem test baterii modelu Galaxy A3 (2017), który dał bardzo ciekawe rezultaty.

Parę tygodni temu prezentowałem test baterii najnowszego Samsunga Galaxy A5 (2017), z którego wynikało, że smartfon ma na wyposażeniu rewelacyjny akumulator, który zapewnia mu bardzo długi czas pracy.Okazuje się, że Galaxy A3 (2017) pod tym względem również nie ma się czego wstydzić. Witryna Phonearena przeprowadziła bowiem test wydajności baterii tego modelu, który wykazał w tym zakresie sporą przewagę nad rywalami.

Produkt posiada na wyposażeniu baterię o pojemności 2350 mAh, co wydaje się akumulatorem dość małym, jak na współczesne standardy i można by sądzić, że jego wydajność nie będzie największa. Tymczasem okazuje się inaczej, bo ekran HD oraz bardzo oszczędny procesor Exynos 7870 sprawiają, że sprzęt daje radę.

Przy intensywnym użytkowaniu działał przez 11 godzin i 4 minuty. Jest to wprawdzie 5 minut krócej od Galaxy A5 (2017), ale za to znacznie dłużej od Galaxy S7, czy iPhone’a 7. Oczywiście trzeba pamiętać, że te modele mają większe ekrany o wyższej rozdzielczości oraz mocniejsze procesory.

Nowy Samsung nieźle spisał się również podczas sprawdzianu czasu ładowania baterii. Zajęło mu to 112 minut. To lepiej niż w iPhonie 7, choć znacznie gorzej niż w przypadku Galaxy S7.


Kinguin - CS:GO Skins 468x60

Galaxy A3 (2017) nie jest sprzętem najmocniejszym. To typowy niskobudżetowiec, który jednak oferuje wszystkie najpotrzebniejsze funkcje. A jeśli nie lubicie zbyt często ładować smartfona, będzie doskonałym wyborem.

Źródło: Phonearena.com

You may also like...