Microsoft ogranicza możliwości Cortany

Już wkrótce Cortana straci część ze swych możliwości, przydatnych zwykłym konsumentom. Asystent nie będzie już odtwarzał muzyki i kontrolował inteligentnych urządzeń domowych.

Rynek głosowych asystentów jest wprawdzie dość bogaty, lecz tak naprawdę dominują na nim jedynie trzy produkty. Są to Siri, Alexa oraz Google Assistant, które oferują najwięcej funkcji przydatnych zwykłemu użytkownikowi.

Własnego asystenta głosowego posiada również Microsoft, jednak Cortana nie jest aż tak użyteczna jak pozostałe narzędzia. A wkrótce będzie jeszcze mniej przydatna, gdyż od kwietnia koncern ograniczy jej funkcjonalność.

Gigant z Redmond planuje bowiem redukcję części funkcji wykorzystywanych przez zwykłych użytkowników. Asystent straci więc możliwość odtwarzania muzyki, a także kontrolowania urządzeń zaliczanych do kategorii inteligentnego domu. Ponadto firma zamierza usunąć pomocnika ze swego launchera na Androida. Zamiast tego skupi się na rozwoju funkcji asystenta związanych z systemem Windows 10.

To, że Cortana opuścić Androida nie powinno być dużym zaskoczeniem. Nie od dziś bowiem wiadomo, że asystent wzbudzał nikłe zainteresowanie użytkowników tej platformy. Poza tym na przestrzeni ostatnich miesięcy aplikacja przestała działać w wielu krajach, w tym Kanadzie, Australii oraz Wielkiej Brytanii. W tych państwach firma już usunęła ją ze swego launchera, a teraz po prostu zrobi to na pozostałych rynkach.

Cortana

Źródło

You may also like...