Counter-Strike zyskuje na realizmie dzięki bieżni Virtuix Omni

Oculus Rift nie jest jedynym urządzeniem, który podniesie atrakcyjność gier wideo. Kolejnym gadżetem, które uczni je bardziej realnymi jest bieżnia Virtuix Omni, która współpracuje ze wspomnianymi goglami.

Efekt tej współpracy możecie obejrzeć na poniższym filmie, na którym ta wielokierunkowa bieżnia testowana jest na przykładzie gry Counter-Strike: Global Offensive. Jak widać gracz, mając na głowie Oculus Rifta, w pełni angażuje się w zabawę, przemieszczając się po mapie używając nie myszki i klawiatury, jak to ma miejsce zazwyczaj, lecz własnych kończyn oraz specjalnego kontrolera. I wygląda na to, że jest to całkiem efektywny sposób gry.

Niestety, aby sprawić sobie taki sprzęt, trzeba dysponować naprawdę dużymi pieniędzmi. Bieżnia kosztuje bowiem aż 500 dolarów plus koszty przesyłki, a do tego trzeba jeszcze doliczyć koszt Oculus Rifta, jak również kontrolera, dzięki któremu można strzelać.

To oznacza wydatek przynajmniej tysiąca dolarów, ale za to zyskujemy wyjątkowe doznania. Czy tak właśnie będzie wyglądać przyszłość shooterów?

Źródło: Vg247.com

You may also like...