Garmin Varia – inteligentna lampka rowerowa

Sprawne oświetlenie roweru jest bardzo ważne, zwłaszcza gdy często poruszamy się nim w godzinach wieczornych. Firma Garmin przygotowała niezwykłą lampkę do roweru, której intensywność świecenia zależy od prędkości jednośladu.

Rowerzyści, którzy uwielbiają jeździć wieczorami lub w nocy i robią to szybko, dotychczas musieli korzystać ze standardowych lampek rowerowych, które oświetlają zawsze obszar o identycznej długości. Tymczasem każdy kierowca wie, że jadąc szybciej najlepiej korzysta się ze świateł drogowych, które wydobywają z mroku znacznie większy kawałek trasy, umożliwiając odpowiednio wcześniejszą reakcję w razie nieprzewidzianych zdarzeń.

Taka jest też Varia firmy Garmin. Jest to inteligentna lampka rowerowa, sprzężona z nadajnikiem GPS’u zainstalowanym w rowerowym komputerem Garmin Edge 500, dostępnym za 780 złotych. System analizując zmiany koordynatów GPS rowerzysty, jest w stanie określić jego aktualną prędkość, a następnie dostosować do niej długość strumienia świata. Krótko mówiąc im szybciej jedziemy, tym nasza lampa mocniej świeci. Dodatkowo gdy wykryje gwałtowne hamowanie rozjaśnia tylną lampę, czyniąc z niej świateł hamowania.

Zobacz najtańsze nawigacje gps

Lampka jest dość mocna, zapewnia światło o jasności 6000 lumenów, a w zależności od wybranego trybu, może świecić od 2,5 do 4 godzin. Garmin Varia pojawi się w sprzedaży w trzecim kwartale tego roku i kosztować będzie 300 dolarów za komplet (przednie i tylne światło, plus pilot do sterowania trybami pracy), lub 200 dolarów za przednią lampę i 70 dolarów za tylną.

Źródło: Garmin.com

You may also like...