CV Steve Jobsa sprzedane za 174 tys. dolarów

RR Auction zakończyło licytację jednej z pamiątek po współzałożycielu koncernu Apple. CV Steve Jobsa zostało sprzedane za oszałamiającą kwotę 174 tysięcy dolarów.

Kilka dni temu informowałem o nie lada gratce dla kolekcjonerów pamiątek po zmarłym niedawno współzałożycielu koncernu Apple. Na aukcję wystawiono bowiem pierwsze CV Steve Jobsa datowane na 1973 rok.

Dokument podpisany przez 18-letniego wówczas chłopaka, zawierający kilka literówek oraz innych błędów, osiągnął całkiem niezłą kwotę. Początkowo szacowano, że sprzeda się za 50 tys. dolarów, lecz w miarę zbliżania się do końca aukcji, cena zaczęła mocno rosnąć. W końcu osiągnęła oszałamiającą sumę 174 767 tys. dolarów.

Nowym właścicielem dokumentu jest anonimowy nabywca z Londynu, który z pewnością kolekcjonuje takie pamiątki i doskonale wie, że jest to świetna lokata kapitału. Dokument jest czymś więcej niż standardowym podaniem o pracę. Zawiera ręcznie napisane odpowiedzi na pytania o umiejętności, zainteresowania oraz doświadczenie, natomiast sekcja poprzednich pracodawców, została pozostawiona pusta.

Na aukcji oferowano także dwie inne pamiątki bo Jobsie, osobiście przez niego podpisane. Pierwszą była instrukcja Mac OS X z 2001 roku, sprzedana za 41 806 dolarów, czyli aż o 15 tys. więcej niż oczekiwano. Kolejną była gazeta z 2008 roku z informacją o premierze iPhone’a 3G, podpisana przez Jobsa i Tony Fadella. Sprzedano ją za 26 950 dolarów, choć pierwotnie liczono na 15 tys. dolarów.

CV Steve Jobsa

CV Steve Jobsa

CV Steve Jobsa

Źródło: Rrauction.com

You may also like...