Cyberpunk 2077 pozwala tworzyć własne mody

CD Projekt Red udostępniło do Cyberpunk 2077 nowe narzędzia umożliwiające tworzenie modów. Dzięki nim dostosujemy grę do własnych preferencji.

Jeszcze się taki nie urodził, kto by każdemu dogodził. Ta zasada dotyczy również gier wideo i choć producenci starają się tworzyć je w taki sposób, by spełniały oczekiwania jak najszerszej grupy odbiorców, to nie udaje się spełnić oczekiwań wszystkich graczy. Dlatego powstają mody, które pozwalają diametralnie odmienić sprawiając, że będzie mocno różnił się od pierwowzoru.

Takie mody umożliwiają zmianę praktycznie wszystkiego począwszy od jakości grafiki, poprzez fizykę gry, a skończywszy na dostępnych przedmiotach. Najlepszym przykładem ich zastosowań jest GTA V, które za sprawą stworzonych przez fanów modyfikacji wygląda rewelacyjnie.

Mody wkrótce pojawią się również dla gry Cyberpunk 2077. CD Projekt RED na swej oficjalnej stronie, udostępnił bowiem narzędzia do tworzenia modyfikacji takie jak Metadata, ArchiveDump, TweakDump i TweakDB IDs. Firma zaznacza, że każde z nich będzie regularnie aktualizowane, więc modderzy nie muszą się martwić, że nagle staną się niekompatybilne z wersją gry.

Narzędzia umożliwią nie tylko modyfikowanie gry, ale również jej usprawnianie. Oczywiście minie zapewne trochę czasu zanim pojawią się modyfikacje stworzone przy ich pomocy. Widać jednak, że społeczność graczy nie próżnuje i pracuje nad własnymi modami, zanim jeszcze CD Projekt udostępniło własne narzędzia. Parę dni temu pojawił się bowiem mod umożliwiający przełączenie widoku na perspektywę trzeciej osoby.

Cyberpunk 2077

Źródło

You may also like...