Cyberpunk 2077 ze sporą listą zmian. Premiera aktualizacji 1.12 już niebawem

CD Projekt RED jest już niemal gotowy by udostępnić posiadaczom Cyberpunk 2077 aktualizację 1.12. Nowy patch wprowadzi do gry masę zmian oraz poprawek.

Cyberpunk 2077 rozczarował mnóstwo fanów, którzy oczekiwali porządnego i doprowadzonego produktu zapewniającego mnóstwo zabawy. Tymczasem dostali grę z zepsutą optymalizacją, mnóstwem błędów i niezbyt zaludnionym światem. To wszystko sprawiło, że w zaledwie kilka miesięcy po premierze cena tej polskiej produkcji drastycznie spadła i obecnie można ją kupić za około 100 zł.

Cyberpunk 2077 dostanie wiele usprawnień

CD Projekt RED nie poddaje się jednak i nadal próbuje ratować swe dzieło, zdradzając szczegóły najnowszej aktualizacji o numerze 1.12. Pierwotnie patch miał pojawić się w lutym, jednakże atak hakerski podczas którego skradziono m.in., kod źródłowy gry, pokrzyżował firmie plany. Jego premierę przesunięto więc na drugą połowę marca, a teraz producent ujawnia czego możemy się po aktualizacji spodziewać.

Nowa łatka będzie największą z dotychczas wydanych i wprowadzi całą masę zmian. Nie ma oczywiście sensu przytaczać ich wszystkich, gdyż jest ich naprawdę sporo, więc możecie sami się z nimi zapoznać. Ich spis znajdziecie na oficjalnej stronie gry.

Cyberpunk 2077

Większa stabilność gry

Z tych najważniejszych wymienić można m.in., optymalizację silnika gry skutkującą poprawą stabilności oraz wydajności. Innymi słowy, zarówno na konsolach, jak i mniej wydajnych pecetach możemy oczekiwać większej liczby klatek animacji oraz rzadszych zwiechów. Dodano również nowy suwak czułości sterowania pojazdami, co powinno znacznie ułatwić ich prowadzenie. Oprócz tego usprawniono ich jazdę, aby była płynniejsza w przypadku małej lub bardzo dużej liczby klatek animacji.

Usprawniono również oświetlenie, dzięki czemu części miasta prezentują się bardziej realistycznie. Poprawiono też błędy związane z dublowaniem przedmiotów NPC oraz umożliwiono włączenie ray tracingu na kartach graficznych AMD.

Krótko mówiąc nowa łatka ma za zadanie rozwiązać masę problemów związanych z grą. Naprawi gameplay, misje, otwarty świat, grafikę, dźwięk, animacje, interfejs użytkownika oraz inne elementy. Może dzięki tym zmianom tytuł stanie się bardziej grywalny.

Naturalnie musimy pamiętać, że jest to tylko jedna z wielu zaplanowanych przez producenta aktualizacji, które pojawią się w przyszłości.

Źródło

You may also like...