Czekasz na Windowsa 10? Hakerzy zablokują Ci pliki

Kilka dni temu swą światową premierę miał Windows 10 i osoby, które wcześniej zarezerwowały sobie nowy system, mogą go już instalować. Nie wszyscy jednak już otrzymali własną kopię i część osób musi na ten moment trochę poczekać. Trzeba jednak uważać, bo zamiast Windowsa można otrzymać malware.

Hakerzy zawsze wykorzystują premierę jakiegoś produktu licząc na to, że czujność klientów, którzy na niego czekają, będzie w tym czasie osłabiona i dadzą się nabrać na przynętę. Cyberoszuści tym razem wykorzystali premierę Windowsa 10, którzy oczekują na otrzymanie własnej kopii nowego systemu. Wiemy już, że niektórzy będą musieli trochę na nią poczekać i to właśnie wykorzystali hakerzy, którzy rozsyłają do wszystkich emaile, rzekomo zawierające właśnie nowy system.

List został tak spreparowany, że wygląda jakby został wysłany z domeny Microsoftu. Niech Was jednak to nie zmyli, gdyż dołączony do niego załącznik to nie Windows, lecz ransomware CTB-Locker. To niesławne narzędzie szyfruje pliki na dysku i domaga się okupu za ich odblokowanie. Wystarczy więc uruchomić dołączony plik i mamy problem, gdyż program odlicza czas, po upływie którego pliki zostaną zablokowane definitywnie, jeśli nie zapłacimy przestępcom.

Jeśli nie posiadacie jeszcze Windowsa 10, a nie możecie liczyć na darmową aktualizację, to możecie go zakupić tutaj w niskiej cenie.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...