Oppo R819 najcieńszym smartfonem na świecie

Chińskie smartfony już od pewnego czasu nie ustępują jakością wykonania i wzornictwem, produktom Apple, LG, lub Samsunga, a biją je na głowę ceną. Przykładem interesującej słuchawki wyprodukowanej przez inżynierów z Państwa Środka, jest Oppo R819.

Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z produktem z najwyższej półki. Aluminiowa elegancka obudowa o grubości zaledwie 7,3 mm oraz wysokiej jakości 4,7-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli i gęstości aż 312 ppi, czyni z niego groźnego rywala dla produktów koreańskich i amerykańskich.

Do kompletu mamy wydajny, 4-rdzeniowy procesor MT6589 taktowany zegarem 1,2 GHz, oraz 1 GB RAM i 16 GB pamięci użytkowej. W nowoczesnym smartfonie nie mogło rzecz jasna zabraknąć kamer, więc mamy tu dwie: przednią 2 Mpix oraz tylną 8 Mpix wyposażoną w sensor Exmor produkowany przez Sony.

Oppo R819 wspiera Dual Sim, posiada radio FM, a także DLNA, oraz technologię WiFi Display, przekazującą obraz do telewizora drogą bezprzewodową. Bateria w tym smartfonie ma pojemność 2000 mAh, zaś systemem operacyjnym jest Android 4.2.1 Jelly Bean z ROM’em OPPO Color ROM. Jednak producent pozwala nabywcy zastąpić ją czystym Androidem, co jest wielką zaletą, gdyż wówczas można liczyć na szybsze aktualizacje systemu.

Ten ciekawy chiński smartfon, dostępny jest w przedsprzedaży na stronie producenta, a do sklepów trafi na początku września.

Źródło: Oppomart.com

You may also like...