Hakerzy ukradli z Horizon Bridge kryptowalutę wartą 100 mln dolarów

Hakerzy znowu dokonali udanego skoku na kryptowalutę. Z Horizon Bridge od Harmony wyprowadzili środki finansowe o wartości około 100 mln dolarów. Firma wyznaczyła milion dolarów nagrody za pomoc w odzyskaniu pieniędzy.

Wprawdzie kursy kryptowalut spadają w zastraszającym tempie, to nadal ich wartość jest całkiem spora. Ciągle stanowią więc łakomy kąsek dla hakerów, którzy nieustannie dokonują skoków na firmy związane z cyfrową walutą. Często są to skoki udane, tak jak w przypadku ataku na Horizon Bridge firmy Harmony, podczas którego ukradziono kryptowalutę o wartości 100 mln dolarów.

Horizon Bridge okradziony na 100 mln dolarów

Horizon Bridge to most łączący blockchainy Harmony, Ethereum oraz Binance Smart Chain. Umożliwia użytkownikom przenoszenie aktywów, w tym tokenów, stablecoinów i NFT, między różnymi blockchain. W tym tygodniu został zaatakowany przez hakerów, którzy skradli tokeny o wartości około 100 mln dolarow. Udało im się przejąć Ethereum, ale również eBTC, weTHC AAVE, FRAX i kilka stablecoinów. Łącznie przeprowadzili 11 transakcji, podczas których przejęli aktywa. Firma zapewnia jednak, że most dla bitcoina pozostał nietknięty podczas ataku.

Natychmiast po wykryciu ataku Harmony zatrzymał most Horizon, aby uniemożliwić dalsze transakcje. Następnie skontaktował się z FBI i wieloma partnerami w zakresie cyberbezpieczeństwa i wymiany, aby zbadać, śledzić i pomóc w odzyskaniu skradzionych aktywów. Dopiero po wykonaniu tych działań, Harmony poinformowało o włamaniu za pośrednictwem Twittera i swojego bloga.

Firma twierdzi, że udało się jej zidentyfikować adres portfela należącego do hakera odpowiedzialnego za włamanie. Znajduje się na nim ponad 85 tys. ETH, wartych niemal 100 mln dolarów. Na razie jednak nie udało się odzyskać środków, dlatego kilka godzin temu wyznaczono nagrodę w wysokości 1 mln dolarów za ich zwrot. Firma zapewnia, że jeśli haker zwróci skradzione pieniądze, uwolni się od zarzutów dotyczących kradzieży.

Warto dodać, że to trzecie poważne włamanie do mostów, które miało miejsce tylko w tym roku. Według analityków wartość skradzionych w tych atakach aktywów przekracza miliard dolarów.

Horizon Bridge

Źródło

You may also like...