Gravital eGravel jedną z najlżejszych szosowych elektryków na rynku

Firma Crow wprowadza na rynek swój najnowszy szosowy rower Gravital eGravel. To jeden z najlżejszych tego typu jednośladów, który waży zaledwie 13 kg i ma 80 km zasięgu.

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że elektryczne rowery muszą swoje ważyć, ze względu na silniki oraz duże baterie. To sprawia, że taki napęd niekoniecznie nadaje się do wszystkich typów jednośladów, gdyż w niektórych modelach nadmierna masa jest wysoce niepożądana. Chodzi tu oczywiście o rowery szosowe, zwane potocznie “kolarzówkami”.

Okazuje się jednak, że można skonstruować elektryczną wersję takiego pojazdu, która nie będzie zbyt ciężka, a udowodniła to firma Crow. Do sprzedaży trafił właśnie jej najnowszy model Gravital eGravel, który jest jednym z najlżejszych jednośladów na rynku. Sprzęt oferowany jest w trzech stylach Gravital UL, Gravital SL i Gravital Risbar SL, więc łącznie dostępnych jest sześć modeli.

Największym atutem roweru jest niewątpliwie jego masa, która wynosi zaledwie 13 kg. To bardzo mało jak na jednoślad zasilany prądem, gdyż zwykle ważą one około 30 kg. Rower wyposażono w system napędowy Fazua Ride 50, który składa się z 250 W silnika oraz 252 Wh baterii. Elektryczny motor może zapewnić wspomaganie jazdy do prędkości 32 km/h, natomiast na w pełni naładowanym akumulatorze da się przejechać aż 80 km.

Bateria ładuje się do pełna w czasie około 4 godzin, zaś do 80 procent uzupełnimy ja w poniżej dwie godziny. Możemy też zdemontować akumulator i jechać zupełnie bez wspomagania, wykorzystując jedynie siłę własnych mięśni.

Jednoślad zaprojektowano do jazdy po torze lub górskich szlakach. Posiada cztery tryby ustawienia prędkości, które można kontrolować za pośrednictwem firmowej aplikacji na smartfona.

Gravital eGravel można zamówić na stronie producenta, a jego ceny zaczynają się od 3968 dolarów.

Gravital eGravel

Źródło

You may also like...