Xiaomi Mi TV Q1 75″. Nowoczesny telewizor w przystępnej cenie

Xiaomi zaprezentowało światu swój najnowszy telewizor Mi TV Q1 z 75-calowym ekranem. Ten nowocześnie zaprojektowany QLED będzie można kupić w cenie 1299 euro.

Coraz wyższa rozdzielczość dostarczanych do naszych domów treści filmowych sprawia, że kupujemy coraz większe telewizory. Filmy i seriale prezentowane w jakości 4K, najlepiej ogląda się na dużym ekranie, więc popularnością coraz bardziej cieszą się modele o przekątnej przekraczającej 60-cali.

Taki sprzęt jest jednak wciąż dość drogi, jeśli mówimy o porządnych modelach. Można jednak znaleźć firmy oferujące tego typu odbiorniki w bardziej przystępnych cenach, a jedną z nich jest Xiaomi. Chiński koncern zaprezentował właśnie 75-calowy wariant modelu Mi TV Q1, którego już w marcu planuje wprowadzić na zachodnie rynki.

Mi TV Q1: 75-calowy QLED

Nowy odbiornik wykorzystuje technologię QLED i posiada panel 4K z obsługą HDR, a także Dolby Vision oraz HDR+. Producent wyposażył go również w pełne strefowe przyciemnianie składające się łącznie ze 192 niezależnych stref. Dzięki takiemu rozwiązaniu wyświetlane kolory są zdecydowanie żywsze, natomiast czerń dużą głębsza.

Zastosowany tu panel może również pochwalić się 120 Hz odświeżaniem, które zapewnia dużą płynność wyświetlanego obrazu, eliminując smużenie. Dzięki portom HDMI 2.1, mogą je w pełni wykorzystać posiadacze konsol Xbox Series X oraz PlayStation 5, którym bardzo przyda się w dynamicznych strzelankach. Odbiornik wspiera też graczy specjalnym trybem gwarantującym niski input lag.

Producent zadbał nie tylko o obraz, ale również o dźwięk. Telewizor posiada więc 30 W zestaw audio składający się z dwóch tweeterów oraz czterech wooferów, obsługujący formaty Dolby Audio oraz DTS-HD.

Android TV 10 gwarantuje dużą funkcjonalność

Mi TV Q1 pracuje na platformie Android TV 10, oferując pełny dostęp do wszystkich aplikacji obecnych w ekosystemie Google. Wbudowany Chromecast pozwala natomiast wyświetlać na ekranie treści z innych urządzeń, zaś Google Assistant może służyć do sterowania domowymi urządzeniami. Jeśli nie przepadamy za asystentem Google, telewizor oferuje także Alexę.

Xiaomi Mi TV Q1 75″ do sprzedaży trafi już w marcu i będzie kosztował 1299 euro. W momencie rynkowej premiery, przez ograniczony czas można jednak będzie go kupić za 999 euro. Cena nowego telewizora jest bardzo atrakcyjna. Dla porównania Samsung Q80T o zbliżonych parametrach, kosztuje 2849 euro.

Mi TV Q1

Źródło

You may also like...