David Ferrer zareklamował Galaxy S4…ze swego iPhona

Sportowcy nie należą do osób inteligentnych, czego przykładem jest znany tenisista David Ferrer, któremu Samung zapłacił za promocję Galaxy S4 poprzez Twittera. Ten wysłał wiadomość, lecz uczynił to ze swego iPhone’a.

Koreański gigant, który jak wynika z najnowszego raportu finansowego, sprzedaje dwa razy więcej smartfonów, niż Apple, ma ogromny budżet reklamowy i wykorzystuje go do promowania wprowadzonego do sprzedaży Galaxy S4. Wynajmuje w tym celu celebrytów, ponieważ to właśnie oni są najlepsi do tego zadania.

Powinien jednak nieco uważniej dobierać osoby promujące sprzęt, ponieważ zamiast wypromować sprzęt, mogą ośmieszyć firmę. Tak było w przypadku Davida Ferrera, znanego tenisisty, któremu zapłacono by napisał na swym Twitterze śledzonym przez 350 tysięcy fanów, jaki to Galaxy S4 jest fajnym telefonem oraz, że bardzo fajnie się go używa. Nie wiadomo jednak, czy tenisista był pijany, czy zwyczajnie zajęty turniejem, ale wysłał tę wiadomość ze swego iPhone’a, tym samym kompromitując się całkowicie, a przy okazji niwecząc zabiegi Samsunga.

Nie on jeden popełnił podobną gafę. Swego czasu Alicia Keys, w momencie gdy sponsorem jest trasy było kanadyjskie BlackBerry, wrzuciła na Twittera fragment tekstu swej nowej piosenki i również uczyniła to z iPhone’a.

Źródło: Huffingtonpost.es

You may also like...