FX Technology rozwiązuje największy problem Steam Decka

FX Technology wprowadza do sprzedaży nowy ekran do konsoli Steam Deck. 7-calowy panel DeckHD ma wyższą rozdzielczość oraz lepsze nasycenie kolorów w porównaniu do oryginału.

Steam Deck to świetna konsola, która ma jednak swoje wady. Ich posiadacze za największą z nich uznają wyświetlacz, który ma poważne ograniczenia. Dotyczą one nie tylko rozdzielczości, wynoszącej zaledwie 1280 x 800 pikseli, ale też nasycenia kolorów. Te parametry byłby dobre jeszcze parę lat temu, ale obecnie na rynku pojawia się coraz więcej konsol oferujących dużo lepszą jakość obrazu, jak chociażby Asus ROG Ally.

Wprawdzie Valve niedawno sugerowało, że może pojawić się nowy wariant konsoli, wyposażony w panel OLED. Jednak na razie jest to jedynie pomysł i nie wiadomo czy producent zechce go zrealizować.

To czego nie jest w stanie zrobić Valve, mogą załatwić inne firmy. FX Technology zapowiedziało właśnie nowy ekran do konsoli Steam Deck. Wyświetlacz o nazwie DeckHD to 7-calowy panel IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, 60 Hz odświeżaniu oraz 400 nitów szczytowej jasności. Jego atutem jest również antyodblaskowa powłoka oraz poprawione nasycenie kolorów, gdyż ekran pokrywa 74% palety barw AdobeRGB. Dla porównania, w konsoli Valve parametr ten wynosi jedynie 45%.

Producent planuje sprzedawać wyświetlacz DeckHD w cenie 99 dolarów, aczkolwiek na razie nie wiemy kiedy zamierza wprowadzić go do oferty. Nowy ekran z pewnością zapewni lepszą jakość obrazu w porównaniu do oryginalnego. Trzeba jednak liczyć się z większym zużyciem energii, co przełoży się na krótszy czas pracy konsoli. Nie wiadomo też, czy procesor Steam Decka sprosta wyższej rozdzielczości, ale tego dowiemy się dopiero po premierze ekranu.

Gdybyście chcieli poznać więcej szczegółów technicznych nowego panelu, to zapraszam na jego oficjalną stronę.

DeckHD
Źródło: FX Technology

You may also like...