Elektryczny skuter w abonamencie; nowa propozycja Hondy dla Europy

Honda EM1 e to nowy elektryczny skuter miejski, który już niebawem wejdzie na europejskie rynki. Pojazd rozpędza się do 45 km/h i na jednym ładowaniu pokona 48 km.

Europa kładzie obecnie duży nacisk na rozwój elektromobilności, co wykorzystują producenci nie tylko samochodów, ale też jednośladów. Kolejną propozycję dla fanów jazdy na prądzie ma japoński koncern Honda, który przygotowuje się do europejskiej premiery nowego skutera Honda EM1 e.

Honda EM1 e
Źródło: Honda

To model typowo miejski, zaprojektowany przede wszystkim po to, aby dojeżdżać do pracy lub na uczelnię. Nie jest demonem prędkości, gdyż trójfazowy silnik elektryczny o nominalnej mocy 0,58 kW i szczytowej 1,7 kW, rozpędza go do zaledwie 45 km/h. Jednak aż 90 Nm moment obrotowy pozwala sprawnie przyspieszać oraz ruszać spod świateł, więc nie jest to aż taka zawalidroga.

Pewnym problemem może być jednak zasięg, który ze względu na ogromne zużycie energii wynoszące 47 Wh/km, jest stosunkowo niewielki jak na ten typ pojazdu. 50V akumulator Honda Mobile Power Pack e, na jednym ładowaniu w trybie ECOM, pozwala pokonać tylko 48 km. Na codzienne dojazdy do firmy, powinno to jednak w zupełności wystarczyć. Baterię od 25 do 75% naładujemy w 2,7 godziny, zaś pełne ładowanie zajmie sześć godzin. Jej żywotność producent szacuje na 2500 ładowań, więc wystarczy na wiele lat użytkowania.

Honda EM1 e
Źródło: Honda

Komfort jazdy zapewnia przedni oraz podwójne tylne amortyzatory, zaś o bezpieczeństwo dbają przednie hamulce tarczowe oraz tylne bębnowe. Pod kanapą mamy także schowek o pojemności 3-litrów, w którym jednak niewiele zmieścimy, gdyż znajduje się tam również bateria.

Honda EM1 e
Źródło: Honda

Honda EM1 e nie ma jeszcze ustalonej ceny, ale firma zapewnia, że skutera nie musimy od razu kupować. Można go bowiem mieć w leasingu, wypożyczyć lub użytkować w modelu abonamentowym.

You may also like...