Samsung zadba o jakość portretowych zdjęć we flagowej serii

Ice Universe dostarczył kolejnych informacji na temat przygotowywanej przez Samsunga aktualizacji do aparatów flagowej serii Galaxy S23. Skupią się ostrości zdjęć portretowych oraz nocnych.

Parę dni temu informowałem o nowej aktualizacji, mającej poprawić jakość zdjęć w smartfonach z serii Galaxy S23. Okazało się, że Ice Universe podający szczegóły zmian, pomylił się nieco w kwestii terminu wprowadzenia aktualizacji do dystrybucji. Teraz dowiedzieliśmy się, że patch pojawi się pod koniec maja lub na początku czerwca, gdyż firma wciąż go testuje. A przy okazji poznaliśmy trochę więcej szczegółów.

Aktualizacja skupi się przede wszystkim na usprawnieniu jakości wykonywanych zdjęć. Inżynierowie dodadzą 2-krotny zoom do trybu portretowego, co prawdopodobnie jest 12 MP kadrowaniem zwykłego zdjęcia 50 MP. Teoretycznie kadrowanie powinno obyć się bez żadnych strat, jednak przekonamy się o tym dopiero po premierze poprawki. Dodam jeszcze, że aktualizacja powinna poprawić zdjęcia HDR oraz tryb nocny w firmowej aplikacji Samsunga.

Użytkownicy Galaxy S23 powinni nastawić się na sporo pobierania, gdyż poprawka WE9 ważyć będzie aż 1,5 GB.

W międzyczasie koreańska marka wypuści również znacznie mniejszą aktualizację WD3, która nie dotyczy już aparatów. Wspomniany patch doda jedynie opcję przesyłania rozmów wideo pomiędzy smartfonem oraz tabletem. Firma nie zdradziła jednak kiedy dokładnie można spodziewać się udostępnienia obu poprawek.

Galaxy S23
Źródło: Twitter/IceUniverse

You may also like...