Nowy dron DJI ułatwi każdą akcję poszukiwawczo-ratunkową

Chińska firma DJI zaprezentowała nowego drona do zadań profesjonalnych. DJI Matrice 350 RTK utrzyma się w powietrzu do 55 minut, zaś jego zasięg wynosi aż 20 km.

Drony to nie tylko zabawki, które możemy kupić dziecku na komunię. To również profesjonalne modele, stworzone do przemysłowych zastosowań takich jak inspekcja budynków, wypatrywanie pożarów lasów lub poszukiwania osób zaginionych. Najnowszy model DJI Matrice 350 RTK należy do tej drugiej kategorii i opracowano go do zastosowań wymagających obserwacji z powietrza.

Produkt chińskiej firmy to urządzenie wyposażone w kamerę noktowizyjną, a także przemysłowej klasy system transmisji danych. Dzięki temu może transmitować obraz w jakości 1080p na odległość do 20 km. Posiada przy tym certyfikat IP55 oznaczający odporność na pył oraz wodę. Nie jest jednak wodoszczelny, więc lądowanie nim w wodzie skończy się zniszczeniem sprzętu.

DJI Matrice 350 RTK
Źródło: DJI

Dużym atutem sprzętu jest też udźwig wynoszący aż 2,7 kg, co pozwala podczepić trzy niezależne ładunki. Można więc wykorzystać go podczas akcji ratunkowych w czasie powodzi, dostarczając ludziom odciętym od świata wodę lub leki. Natomiast za sprawą baterii zapewniającej aż 55 minut lotu, urządzenie może długo przebywać w powietrzu.

DJI Matrice 350 RTK
Źródło: DJI

Cena DJI Matrice 350 RTK zaczyna się od 12 460 dolarów, co w przeliczeniu daje ponad 52 tys. zł. Za zestaw dodatkowych akcesoriów trzeba dopłacić 1356 dolarów. To drogo, ale pamiętajmy iż mamy do czynienia z maszyną przeznaczoną nie do zabawy, lecz poważniejszych zadań.

Więcej informacji na temat sprzętu uzyskacie bezpośrednio na stronie producenta. Gdybyście natomiast poszukiwali dla siebie tańszego drona na komunię, to ceny dronów w polskich sklepach sprawdzicie na tej stronie. #reklama

You may also like...