Fortnite dla Androida nie jest dla Epic Games priorytetem

Wygląda na to, że posiadacze smartfonów z Androidem, jakiś czas poczekają na własną wersję gry Fortnite Battle Royale. Wprawdzie taka wersja powstanie, ale dla Epic Games nie jest ona na razie priorytetem.

Posiadacze smartfonów wreszcie mogą powiedzieć, że producenci gier mobilnych wreszcie zaczynają oferować ciekawe produkcje. Kilka dni temu pojawiło się bowiem PUBG Mobile, a już wkrótce o popularność powalczy także Fortnite Battle Royale.

Jak na razie produkcja Epic Games wyszła na platformę iOS, a jej dostępność jest mocno ograniczona. Gra jest bowiem dostępna tylko za zaproszeniami, więc nie można jej tak po prostu pobrać z App Store. Liczba zaproszeń jest ograniczona, choć autorzy zapowiadają już kolejną ich porcję. Otrzymają ją osoby, które wcześniej zapisały się do testów.

Co ciekawe trzeba posiadać odpowiedni sprzęt, by się nią bawić, ponieważ nie na każdym urządzeniu będzie działać. Grę uruchomimy bowiem tylko na takim sprzęcie jak: iPhone 6s, iPhone SE, iPad Mini 4, iPad Pro, iPad Air 2 oraz iPady z 2017 roku i nowsze. Jeśli posiadacie iPhone’a 5s, 6 lub 6 Plus, to możecie zapomnieć o zabawie.

A co z wersją pod Androida? Posiadaczy sprzętu z tym systemem zmartwi pewnie fakt, że nie jest ona dla Epic Games priorytetem. Owszem taka wersja powstanie, ale na razie twórcy skupiają się na rozwijaniu edycji przeznaczonej na urządzenia firmy Apple. Nie wiadomo więc kiedy zostanie udostępniona.

Fortnite

Źródło: Slashgear.com

You may also like...