Samsung Galaxy Note 9 może wspierać standard 5G

Operatorzy komórkowi powoli przygotowują się do wprowadzania na rynek nowej generacji standardu łączności 5G. Koreańskie źródła twierdzą, że jednym z pierwszych smartfonów korzystających z tego systemu może być Samsung Galaxy Note 9.

Na razie obowiązującym standardem transmisji danych jest 4G LTE, który jeszcze do niedawna w zupełności wystarczał do korzystania ze smartfonów. Usługi mobilne jednak ciągle się rozwijają, dochodzi streaming muzyki hi-res oraz filmów w 4K, więc dotychczasowe rozwiązania przestają wystarczać.

Od pewnego czasu operatorzy przygotowują się do wprowadzenia na rynek nowego, znacznie szybszego standardu 5G, który umożliwi pobieranie danych z dużo większą prędkością. W zasadzie sam standard jest już gotowy, a jego testy wychodzą bardzo obiecująco. Problemem jest natomiast infrastruktura, czyli nadajniki, a także odbiorniki, czyli smartfony.

Na razie dostępność smartfonów 5G jest zerowa, ale wkrótce się to zmieni. Jak donoszą koreańskie źródła, jednym z pierwszych urządzeń korzystających z tego standardu może być nadchodzący Samsung Galaxy Note 9. Informacja rzecz jasna jest nieoficjalna, lecz źródła twierdzą, że producent zamierza przestawić się z dotychczas używanych anten LDS na HRS. To mogłoby oznaczać, że nowy telefon będzie korzystał z technologii 5G. Na razie nie wiadomo jednak jaki modem znajdzie się na jego pokładzie.

Choć powyższe doniesienia to niepotwierdzone plotki, to faktem jest, że Samsung interesuje się standardem 5G. Kilka tygodni temu firma zaprezentowała prototyp tabletu z nową technologią łączności.

Samsung Galaxy Note 9

Źródło: Thebell.co.kr

You may also like...