PUBG Mobile trafił na światowe rynki

Użytkownicy smartfonów dostali właśnie kolejną grę, która może im zapewnić zabawę na długie miesiące. W cyfrowych sklepach pojawiło się właśnie PUBG Mobile, dostępne na Androida oraz iOS.

Informowałem dziś o sukcesach odnoszonych przez mobilną wersję gry Fortnite Battle Royale. Tytuł wydany na razie tylko na platformę iOS, w ciągu czterech dni przyniósł twórcom 1,5 mln dolarów dochodu. Walka o portfel klienta właśnie się zaostrzyła, gdyż na amerykański rynek trafiła gra PUBG Mobile.

Początkowo PUBG Mobile miało się ukazać tylko w Chinach. Ale najwyraźniej firma Tencent uznała, że więcej zarobi gdy udostępni tytuł na całym świecie. Kilka dni temu pisałem, że pojawił się w Kanadzie, a teraz dowiadujemy się, że został wydany również na zachodnich rynkach. I jest dostępny na Androida oraz iOS.

Podobnie jak wspomniany Fortnite, PUBG Mobile również jest wierną konwersją wersji z dużych platform, oferując wszystkie znane funkcje, wraz z grą zespołową oraz dźwiękiem 3D. W mobilnej wersji w zabawie również bierze udział 100 graczy, którzy walczą ze sobą na wyspie o wymiarach 8 x 8 km. Każdy z nich musi zdobyć znajdującą się tam bron i wyeliminować pozostałych.

Na razie dostępna jest tylko jedna mapa, na której oprócz uzbrojenia, gracze mogą też znaleźć szeroki wachlarz pojazdów, począwszy od samochodów, poprzez ciężarówki, a skończywszy na łódkach. Jest też grafika HD oraz dźwięk przestrzenny w formacie 7.1-kanałowym. Autorzy zadbali także o specjalny anty-cheaterski mechanizm, który będzie wygrywał osoby próbujące pomóc sobie w nieuczciwy sposób.

Wersja pod iOS dostępna jest Apple iTunes i wymaga systemu w wersji co najmniej 9.0. Producent rekomenduje co najmniej iPhone’a 6. Na Androida grę można pobrać z Google Play Store, przy czym należy mieć system w wersji co najmniej 5.1 oraz 2 GB RAM. Obecnie gra jest kompatybilna z ponad 500 różnych modeli, w tym Pixel 2, Galaxy Note 8 i oraz wielu innych. Grę można pobrać także w Polsce. W przypadku Androida do ściągnięcia jest około 650 MB. Plusem jest to, że jakość grafiki można dostosować do posiadanego sprzętu.

PUBG Mobile

Źródło: Google.com

You may also like...