Dell wprowadza na polski rynek tablet XPS 10

Dell poinformował, że wprowadza na polski rynek tablet XPS 10. Nowość to kolejny na rynku komputer z systemem operacyjnym Windows RT. Dodatkowo, obudowa Dell XPS 10 ma być wyjątkowo wytrzymała na uszkodzenia.

XPS 10 można wyposażyć w mobilną stację dokującą z klawiaturą. Dzięki temu zyskamy możliwość pracy bez podłączonego zasilania przez 18 godzin, integrację funkcji klawiatury i panelu dotykowego oraz porty USB i HDMI.
Tablet wyposażono w bezramkowy wyświetlacz HD, dwie kamery, głośniki stereofoniczne z dźwiękiem SRS i zaawansowanymi funkcjami audio, trzy mikrofony oraz funkcję usuwania zakłóceń FluencePro. Wewnątrz tabletu drzemie dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 1,5 GHz. Dane zapiszemy w 64 GB pamięci eMMC3, która odpowiada również za krótki czas uruchamiania urządzenia.
System Windows RT w tablecie XPS 10 wyposażono w pakiet narzędzi biurowych, zoptymalizowany pod kątem obsługi dotykowej. Umożliwia to tworzenie, edycję i wyświetlanie plików programów Word, Excel, PowerPoint i OneNote bezpośrednio na tablecie, korzystając z funkcji dotykowych.
Dodatkowo tablet wyposażono w szereg aplikacji rozrywkowych takich jak Xbox Live oraz aplikacje muzyczne i wideo. Możliwa jest także integracja kont poczty e-mail i witryn sieci społecznościowych na kafelkach aktualizowanych w czasie rzeczywistym, na ekranie startowym. Podczas zapisywania plików w usłudze SkyDrive następuje ich automatyczna synchronizacja z chmurą, co pozwala uzyskiwać do nich dostęp przy użyciu dowolnego urządzenia z systemem Windows 8 połączonego z internetem.
Ceny:
Ze stacją dokującą: 2999 zł
Bez stacji dokującej: 2299 zł

Źródło: tech.wp.pl

You may also like...