Desiknio X20 Pinion dyskretnym elektrykiem z niezłym zasięgiem

W Europie można już składać zamówienia na najnowszy elektryk Desiknio X20 Pinion. Rower o prostej stylistyce ma 250 W silnik oraz baterię wystarczającą na przejechanie 100 km na jednym ładowaniu.

Zazwyczaj rowery elektryczne są tak projektowane, że od razu widać iż mamy do czynienia z jednośladem zasilanym prądem. Dla ich właścicieli nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż potencjalny złodziej od razu wie, że jest to rower bardzo drogi. Tym chętniej zechce go ukraść.

Nie muszą się tym przejmować nabywcy roweru Desiknio X20 Pinion, który na europejskim rynku pojawił się właśnie w przedsprzedaży. Jest to bowiem e-bike zaprojektowany w taki sposób, że na pierwszy rzut oka nie odróżnimy go od standardowego roweru. Nie ma tutaj bowiem zgrubienia ramy, w której znajduje się wyjmowany akumulator. Jest to sprzęt bardziej dyskretny, a tym samym mniej narażony na kradzież.

Desiknio X20 Pinion nie będzie kusił złodziei

Rower posiada ramę wykonaną z aluminium 6061 i jest stosunkowo lekki, gdyż waży tylko 13,5 kg. Wyposażono go w 250 W silnik Mahle X20 Hub Motor, którego masa wynosi 1,3 kg oraz sensor PAS, dostosowujący siłę wspomagania do pedałowania. Silnik pozwala rozpędzić się do prędkości 25 km/h, natomiast zintegrowana z ramą 250 Wh bateria wystarczy na przejechanie do 100 km, w zależności od wybranej siły wspomagania. Jej ponowne naładowanie zajmie maksymalnie trzy godziny.

Rower dostępny będzie w trzech wersjach: Standard, Standard Carbon Fork i Comfort. Dwie ostatnie posiadają przedni widelec wykonany z włókna węglowego, co pozwoliło znacznie obniżyć masę jednośladu. Od standardowej różnią się także kształtem ramy ułatwiającej wsiadanie.

Desiknio X20 Pinion ma oświetlenie LED, natomiast zamontowany na kierownicy kontroler iWOC ONE pozwala sterować poziomami elektrycznego wspomagania. Można też wykorzystać bezprzewodowy moduł Bluetooth X20, który pozwoli sparować rower ze smartfonem. Wówczas będziemy mogli z poziomu aplikacji kontrolować tryby wspomagania i sprawdzić poziom naładowania akumulatora.

O wygodę i bezpieczeństwo jazdy dba natomiast przerzutka Pinion C1.9XR, a także tarczowe hamulce TRP C1.8 Clean Cockpit.

Desiknio X20 Pinion w sprzedaży pojawi się w przyszłym roku, a jego cena zaczyna się od 5495 euro. Zamówienia składać można na stronie producenta, a dostępny jest w kolorach Polar Blue, Granada Red, Jade Green i Dark Grey.

Oczywiście rower nie jest tani. Gdybyście więc potrzebowali tańszego elektryka, to na tej stronie znajdziecie szeroki wybór modeli na każdą kieszeń. #reklama

Desiknio X20 Pinion
Źródło: Desiknio

Źródło

You may also like...