Galaxy S23 Ultra z aparatami chińskiej firmy Sunny Optical

W najnowszym flagowcu Galaxy S23 Ultra nie znajdziemy już sensorów dostarczanych przez Sony. Samsung planuje wykorzystać czujniki pochodzące od chińskiej firmy Sunny Optical, a także technologię własnej produkcji oraz firmy NAMUGA.

Jeszcze do niedawna Samsung bardzo chętnie wykorzystywał w swych smartfonach sensory obrazu pochodzące od Sony. W najnowszej generacji serii Galaxy S, koreańska marka zamierza jednak zrezygnować z japońskiej technologii, zastępując ją rozwiązaniami dostarczonymi przez Chińczyków.

Koreański serwis The Elec twierdzi, że w modelu Galaxy S23 Ultra producent zamierza zastosować dwa aparaty chińskiej firmy Sunny Optical. Jest to przedsiębiorstwo, które w przeszłości dostarczało już soczewki Samsungowi, jak również rywalom Huawei oraz Vivo.

W przypadku tego modelu, Chińczycy dostarczą 10 MP teleobiektyw z regulowanym zoomem, a także 12 MP aparat ultrapanoramiczny. Natomiast standardowy 10 MP teleobiektyw pochodzić ma od południowokoreańskiej firmy MCNEX, zaś 200 MP sensor będzie dziełem inżynierów z Samsung Electro-Mechanics. Z kolei 12 MP i 10 MP sensory do przedniego aparatu, dostarczą firmy NAMUGA oraz Power Logics.

W przypadku modeli Galaxy S23 oraz S23+, dostawcą aparatów będą Samsung Electro-Mechanics, Power Logics, a także południowokoreańskie firmy PARTRON oraz CammSys. Wygląda więc na to, że w najnowszym flagowcu Samsung zamontuje czujniki pochodzące głównie od lokalnych producentów.

Nie wiadomo dlaczego koreańska marka w tym modelu zrezygnowała z czujników Sony, które wykorzystywała w wielu smartfonach z tej serii. Japońskie sensory stosowano w wielu modelach Galaxy S, a obecne były także w Galaxy S22. Na razie trudno powiedzieć jak wpłynie to na jakość zdjęć wykonywanych przez nowe smartfony. Będziemy to mogli jednak ocenić dopiero po premierze sprzętu, którą zaplanowano na luty przyszłego roku.

Galaxy S23 Ultra

Źródło

You may also like...