Deweloper udostępnił pierwszy na świecie emulator PlayStation 5

Programista o pseudonimie InoriRus, udostępnił pierwszy na świecie emulator PlayStation 5. Jest we wczesnej fazie rozwoju, a jego funkcjonalność jest na razie mocno ograniczona.

PlayStation 5, dostępna w tych sklepach, to bardzo droga konsola, co umieszcza ją poza zasięgiem wielu fanów cyfrowej rozrywki. Być może wkrótce nie trzeba będzie jednak jej posiadać, by zagrać w takie gry jak Gran Turismo 7, Horizon Forbidden West czy wiele innych. Powstaje bowiem na świecie emulator PlayStation 5, który umożliwi zabawę na naszym komputerze.

Emulator nazywa się Kyty, a jego autorem jest deweloper o pseudonimie InoriRus. W zasadzie udało mu się stworzyć emulator nie tylko PS5, ale również PlayStation 4. Ten drugi jest we wczesnej fazie rozwoju, więc jego działanie pozostawia sporo do życzenia. Obsługuje na razie dość ograniczoną liczbę tytułów, takich jak Worms WMD.

emulator PlayStation 5

Jak widać na załączonym wideo, gra w rozdzielczości 720p oraz 1080p, wyciąga zaledwie 15 kl./s, co praktycznie uniemożliwia komfortową zabawę. Autor twierdzi jednak, że wąskim gardłem jest tu konfiguracja jego peceta, gdyż uruchamia go na procesorze Intel Core i5-7400 oraz dość leciwej już karcie grafiki Nvidia GeForce 1050 Ti. Mocniejsze konfiguracje powinny umożliwić uzyskanie większej płynności.

Zupełnie inaczej wygląda emulator PlayStation 5, gdyż jego funkcjonalność jest na ten moment bardzo podstawowa. W zasadzie może uruchamiać jedynie kod testowy i nie jest w stanie wyświetlać grafiki, ani dźwięku. O uruchamianiu gier nie ma więc mowy.

Zanim więc będziemy mogli uruchomić na naszym komputerze tytuły wydane na PS5, minie z pewnością dużo czasu. Autor obiecuje jednak, że będzie pracował nad rozwojem Kyty, więc ciekawie będzie zobaczyć jakie optymalizacje funkcjonalności i wydajności wprowadzi do niego w najbliższych miesiącach. Niewykluczone, że pomoże mu w tym również społeczność.

Jeżeli jesteście zainteresowani emulatorem, to znajdziecie go na Github (https://github.com/InoriRus/Kyty).

Źródło

You may also like...