Deweloperska wersja systemu Android 12 już jest

Google udostępniło właśnie poglądową deweloperską wersję systemu Android 12. Na razie można ją przetestować na smartfonach z rodziny Pixel, ale wkrótce pojawi się również na inne urządzenia.

Zgodnie z obietnicą, koncern Google pokazał co nowego przyniesie system Android 12. Amerykańska firma wczoraj udostępniła poglądową deweloperską wersję najnowszej aktualizacji. Jak sama nazwa wskazuje, nie jest to system przeznaczony dla zwykłych użytkowników, lecz twórców oprogramowania. Jego zadaniem jest przede wszystkim umożliwienie deweloperom sprawdzenia czy ich kod działa jak należy.

Firma przy okazji ujawniła mapę drogową dystrybucji poszczególnych wersji nowej aktualizacji. Deweloperska wersja będzie dostępna do kwietnia, natomiast od maja do lipca mają odbywać się beta testy, eliminujące wszelkie błędy. W okolicach sierpnia system powinien już uzyskać pełną stabilność, natomiast jego rynkowa premiera odbędzie się jesienią. Dokładnej daty jeszcze nie znamy, ale na pewno koncern wypuści go po wakacjach. Oczywiście jak zwykle najpierw dostaną go smartfony Google z rodziny Pixel. Natomiast pozostałe urządzenia otrzymają go dopiero w dalszej kolejności.

Android 12

Naturalnie to tylko wstępne ustalenia, które mogą się jeszcze zmienić, jeśli np., pojawią się jakieś problemy techniczne.

Jeśli chcielibyście samodzielnie wypróbować poglądową wersję systemu Android 12, to potrzebujecie smartfona z rodziny Pixel. Aktualizacja dostępna jest na modelach Pixel 3, 3a, 4, 4a, 4a 5G oraz 5.

Źródło

You may also like...