Dial-Up nadal przynosi największe zyski dla AOL

Wielu sądzi, że USA to kraj nowoczesny pod każdym względem. Tymczasem prawda jest taka, że w porównaniu do Europy, czy nawet Polski, w pewnych kwestiach zatrzymano się tam w erze kamienia łupanego.

Tak jest na przykład z internetem. W Polsce dostęp do internetu poprzez dial-up, realizowany był jakieś 15 lat temu. Tymczasem w USA nadal spora część internautów łączy się z siecią właśnie za pośrednictwem takiej muzealnej technologii.

AOL, największy amerykański operator internetu potwierdza, że wciąż największe dochody czerpie właśnie z dial-up’u. Nie od dziś wiadomo, że w Stanach szybkie łącza internetowe są rzadkością, zaś większość osób nadal korzysta z linii telefonicznych. Najbardziej zaskakujące jest to, że AOL zarabia na tym około 500 milionów dolarów rocznie.

Nie podano co prawda ile osób wciąż korzysta z tej formy dostępu do sieci, ale zważywszy na dochód, musi ich być miliony. Nic dziwnego, że nie opłaca się budować szybkich sieci opartych na światłowodach, skoro można nadal czerpać dochód w modemów telefonicznych.

Źródło: Reuters.com

You may also like...