Blu wypuszcza pierwszy smartfon z Androidem Pie. To budżetowy Blu Vivo Go

Znana z budżetowych smartfonów marka Blu, wprowadza do sprzedaży nowy produkt. Model Blu Vivo Go jest pierwszym jej sprzętem z Androidem 9.0 Pie.

Amerykańska marka Blu ma w swej ofercie wiele ciekawych smartfonów, które chętnie kupowane są przez klientów o małych potrzebach. Przedsiębiorstwo wprowadziło właśnie do sprzedaży kolejny model o nazwie Blu Vivo Go. Jest to pierwszy jego smartfon, wyposażony w system Android 9.0 Pie.

Producent zadbał o bardzo nowoczesny wygląd swego sprzętu. Przedni panel jest więc niemal w całości zajmowany przez 6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD+. Otaczające go ramki są bardzo wąskie i jedynie górna oraz dolna są odrobinę szersze, by można było zmieścić tam przednią kamerę oraz głośnik. Pod maską pracuje MediaTek MT6739, wyposażony w 1 GB RAM oraz 16 GB pamięci flash. Dostępną przestrzeń na aplikacje, filmy oraz zdjęcia, można naturalnie rozszerzyć kartą microSD o maksymalnie 64 GB.

Do dyspozycji właściciela tego sprzętu oddano podwójną tylną kamerę z 8 MP matrycami oraz lampą LED, nagrywającą wideo w 1080p/30 fps. Przednia kamera ma 5 MP sensor i również własną lampę LED, ale nagrywa obraz tylko w 720p.

Sprzęt dysponuje także czytnikiem odcisków palców, wbudowanym GPS’em oraz obsługą dwóch kart SIM. Może także pełnić funkcję mobilnego hotspotu, udostępniając połączenie internetowe dla innych urządzeń. Jego bateria ma natomiast pojemność 2600 mAh. Przy tak słabej konfiguracji powinna zapewnić około dwóch dni pracy telefonu. Największą zaletą tego budżetowca jest jednak Android 9.0 Pie w wersji Android Go. A to oznacza, ze wszystkie aplikacje są zoptymalizowane w taki sposób, aby działały płynnie na tak słabej konfiguracji.

Blu Vivo Go na rynku amerykańskim można kupić w całkiem niezłej cenie 80 dolarów.

Blu Vivo Go

Blu Vivo Go

Źródło: Slashgear.com

You may also like...