Nowa funkcja żarówek Philips Hue pozwoli oszczędzać energię

Philips wprowadziło nową funkcję do swych inteligentnych żarówek. Dzięki niej, po przerwie w dopływie prądu, sprzęt Philips Hue nie włączy się automatycznie.

Inteligentne żarówki Philips Hue oferują nam wiele korzyści. Nie tylko umożliwiają zdalne sterowanie oświetleniem, również spoza domu, ale też regulację jasności oraz temperatury barwy światła. Teraz producent wyposażył swój sprzęt w zupełnie nową funkcję, dzięki której oszczędzimy nieco energii.

Nowa funkcja przyda się przede wszystkim użytkownikom, w których domach często dochodzi do przerw w dopływie energii. Gdy prąd zacznie ponownie płynąć, żarówka automatycznie się włączy i będzie działać dopóki jej nie wyłączymy. Problem pojawia się, gdy w tym czasie jesteśmy poza domem lub gdy zdarzy się to w nocy.

Nowa opcja pozwoli użytkownikom kontrolować co dzieje się z żarówką w trakcie zaniku dopływu energii. Użytkownik może więc ustawić działanie sprzętu po przywróceniu napięcia. Jeśli więc żarówka była przed zanikiem wyłączona, wówczas nadal pozostanie nieaktywna i nie włączy się samoczynnie po pojawieniu się prądu. To bardzo duża zaleta, ponieważ dzięki temu nie będzie niepotrzebnie zużywać prądu. A więc nie podwyższy naszych rachunków za energię elektryczną.

Producent zapewnia na Twitterze, że nowa funkcja będzie udostępniona jeszcze w tym roku. Nie zdradził wprawdzie kiedy dokładnie to nastąpi, ale zapewnił, że na pewno nas o tym fakcie poinformuje.

Philips Hue

Źródło: Twitter.com

You may also like...