Apple zamknęło serwis Apple Music Connect. Eksperyment okazał się porażką

Wczoraj Apple dokonało oficjalnego zamknięcia usługi Apple Music Connect. Był to serwis, oferujący artystom kontakt ze swymi fanami.

Obecnie każdy artysta ma konta w mediach społecznościowych, kontaktując się z fanami za pomocą Facebooka, Instagramu, czy Twittera. Apple uznało jednak, że skoro oferuje swym użytkownikom usługę Apple Music, to jej uzupełnieniem może być portal społecznościowy. Firma chciała, by jej usługa była miejscem, w którym fani znajdą wszystko co dotyczy ich ulubionych wykonawców.

W 2015 roku powołano więc do życia serwis Apple Music Connect. Była to platforma, którą artyści mogli wykorzystywać do kontaktu ze swymi fanami. Serwis umożliwiał zamieszczanie postów, informacji o koncertach, nowych płytach itp. Firma nie przewidziała jednak, że artyści wolą pozostać przy dotychczasowych sposobach kontaktu ze swymi fanami i nie będą korzystali z jej usługi. Serwis przez cały czas świecił więc pustkami, więc amerykański koncern wreszcie zdecydował się zakończyć jego żywot.

Decyzję wprowadzono w życie natychmiast. Od wczoraj nie można już zamieszczać żadnych nowych wpisów. Natomiast treści opublikowane w Apple Music Connect, będą dostępne jeszcze do maja przyszłego roku. Po tym czasie usługa zostanie definitywnie usunięta z sieci.

Apple Music Connect

Źródło: 9to5mac.com

You may also like...