Najszybsza karta microSD SanDiska o pojemności 400 GB

Nowe modele smartfonów zaprezentowane na MWC 2018, obsługują już 400 GB karty pamięci. SanDisk pokazał więc taki model. Jest to najszybsza na świecie karta microSD, która pomieści 400 GB danych.

Największą zaletą smartfonów z Androidem jest możliwość korzystania z kart pamięci. Taka karta microSD pozwala w wygodny sposób zmagazynować nasze zdjęcia, filmy, muzykę i aplikację, rozszerzając w ten sposób pamięć użytkową wbudowaną w telefon.

Ilość danych przechowywanych w naszym sprzęcie mobilnym rośnie jednak z roku na rok, więc potrzeba coraz pojemniejszych kart pamięci. Na szczęście nowe modele smartfonów obsługują już karty o pojemności 400 GB i taki właśnie model zaprezentował SanDisk. Firma pokazała na MWC 2018 najszybszą na świecie kartę UHS-I, opracowaną specjalnie dla urządzeń potrzebujących dużo miejsca na dane. Jest więc idealna dla smartfonów nagrywających wideo w 4K, czy też dronów. Producent zapewnia, że jego sprzęt jest o 50% szybszy od kart Extreme UHS-I, gdyż jej prędkość odczytu danych wynosi aż 160 MB/s.

Zapis natomiast odbywa się z prędkością 90 MB/s, a dodatkowo karta jest bardzo trwała. Jest bowiem wodoszczelna, odporna na pył, wstrząsy oraz promienie rentgena. Wyposażono ją także oprogramowanie RescuePRO Deluxe, które w przypadku uszkodzenia pozwala odzyskać dane, a także przypadkowo skasowane pliki.

Nowa karta microSD SanDiska nie jest jednak sprzętem tanim. Producent wycenił ją bowiem na 300 dolarów.

karta microSD

Źródło: Sandisk.com

You may also like...