Dioda powiadomień w kolejnych smartfonach Samsunga

Zgodnie z obietnicą, dioda powiadomień pojawiła się także w innych, tańszych smartfonach. Taki element pojawił się na wyposażeniu modeli Galaxy J5 Prime i Galaxy J7 Prime.

Posiadacze flagowych smartfonów Samsunga dobrze znaną diodę powiadomień, która znajduje się nad wyświetlaczem i miga informując o otrzymanym SMS’ie lub emailu. To bardzo przydatne rozwiązanie, gdyż użytkownik może się łatwo zorientować, że otrzymał wiadomość, nawet jeśli tego nie zauważył.

Teraz dioda powiadomień pojawiła się także w innych produktach tego producenta, modelach Galaxy J5 Prime i Galaxy J7 Prime. Są to pierwsze budżetowe modele Samsunga wyposażone w te element. Znajduje się on tam gdzie powinien być, czyli z przodu urządzenia. A nie z tyłu, tak jak w przypadku Galaxy J2 (2016), którego wyposażono w technologię Smart Glow.

To oczywiście nie jedyna zmiana wprowadzona przez producenta w tych modelach smartfonów. Telefony posiadają również metalowe obudowy, a także czytniki linii papilarnych chroniące przed niepowołanym dostępem. Nie posiadają natomiast czujnika oświetlenia, automatycznie regulującego jasność ekranu, który bywa przydatnym wyposażeniem. Użytkownik musi więc ręcznie to robić, co czasem bywa uciążliwe, jeśli wychodzimy na letnie słońce.

Jak na razie Galaxy J5 Prime i Galaxy J7 Prime dostępne są tylko w Indiach oraz Chinach, ale być może niebawem trafią również na zachodnie rynki.

dioda powiadomień

Źródło: Sammobile.com

You may also like...