Disney Plus wystartuje w Europie 24 marca z obniżoną jakością

W najbliższy wtorek oficjalnie wystartuje w Europie streamingowy serwis Disney Plus. Usługa będzie jednak tymczasowo dostępna z obniżoną jakością, aby nie nadwyrężać europejskich łącz internetowych.

The Walt Disney Company potwierdziło w dniu dzisiejszym, że europejska wersja serwisu streamingowego wystartuje 24 marca z chwilowo obniżoną jakością. Jest to odpowiedź na apel unijnej komisarz, dotyczący zmniejszenia obciążenia europejskich łącz internetowych. Wiele osób obecnie przebywa bowiem na kwarantannie korzystając z serwisów filmowych, aby zabić nudę, co powoduje spowolnienie globalnej sieci. Na apel odpowiedziało już YouTube, które zmniejszy standardową jakość oferowanych materiałów, a wcześniej także Netflix.

Oficjalnie serwis wystartuje w Europie 24 marca, jednak nie wszędzie będzie dostępny w tym samym czasie. Amerykańska platforma potwierdziła, że we Francji, na prośbę tamtejszego rządu premierę przełożono na 7 kwietnia.

Serwis zaoferuje swym użytkownikom tylko jeden plan abonamentowy, z możliwością streamingu treści również w jakości 4K. Jego cena dla europejskich konsumentów wyniesie miesięcznie 6,99 euro lub 5,99 funtów. Można też zapłacić od razu za cały rok z góry, a wówczas będzie to wydatek 69,99 euro lub 59,99 funtów.

Nie wiadomo jednak czy obniżenie jakości dostępnych materiałów będzie też wiązało się ze zmniejszeniem wysokości abonamentu. W końcu wielu klientów Disney Plus może się oburzyć, że płaci za pełną jakość.

Disney Plus

Źródło

You may also like...