Disney Plus kasuje filmy ze swego katalogu

Choć serwis Disney Plus jest na rynku dopiero od kilku miesięcy, to z jego oferty już znikło kilka znanych produkcji. Niejasne są jednak przyczyny ich usunięcia.

W listopadzie zeszłego roku koncern Disney uruchomił własny serwis filmowy o nazwie Disney Plus. Dzięki odpowiednio przygotowanej ofercie, serwis zaczął błyskawicznie zdobywać popularność. Jeszcze przed oficjalnym startem usługa miała ponad milion subskrybentów (https://technogadzet.pl/disney-plus-milion-subskrybentow/), a kolejne miliony przybyły po oficjalnym starcie.

Subskrybentom polityka nowej platformy może jednak nie przypaść do gustu. Serwis dość szybko zaczął bowiem usuwać filmy ze swej oferty, sprawiając użytkownikom niemiłą niespodziankę. Na Reddicie jeden z użytkowników zauważył bowiem, że od stycznia oferta stała się uboższa o całkiem sporą liczbę tytułów. Wprawdzie zniknięcia części skasowanych filmów, większość użytkowników nawet by nie zauważyła, gdyż nie są zbyt popularne. Jednak skasowano także wielkie hity, jak “Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”, oraz “Kevin sam w domu” i “Kevin sam w Nowym Jorku”.

Według użytkowników Reddita, z oferty platformy znikły takie produkcje, jak:

– Kevin sam w domu
– Kevin sam w Nowym Jorku
– The Sandlot
– Dr. Dolittle
– Flicka
– jak “Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach
– Strange Magic
– The Wonderful World of Disney: Magical Holiday Celebration

Znikły też takie produkcje jak Garfield 2, Na psa urok, Mickey, Donald, Goofy: Trzej muszkieterowie oraz Białe pustkowia.

Nie wiadomo dokładnie dlaczego z Disney Plus usunięto wspomniane produkcje. Jeden z użytkowników twierdzi, że według działu obsługi technicznej, filmy skasowano z powodów technicznych. Nie wyjaśniono jednak co się za tym kryje. Prawdopodobnie usunięcie filmów ma związek z licencjami, jednak redukcja oferty platformy w zaledwie kilka miesięcy po premierze, nie stawia jej w najlepszym świetle.

Disney Plus

Źródło

You may also like...