DJI Osmo Pocket przydatnym narzędziem dla filmowców. Ta mała kamera nagrywa w 4K

Chińska firma DJI wprowadza do sprzedaży kolejny gadżet dla amatorów filmowania. Jest nią niewielka kamea DJI Osmo Pocket, rejestrująca obraz w jakości 4K.

Chińską firmę DJI znamy przede wszystkim ze świetnych i tanich dronów, przeznaczonych do zabawy oraz profesjonalnej pracy. Przedsiębiorstwo ma jednak w swej ofercie znacznie więcej produktów. A wśród nich znajdziemy również rewelacyjne gimbale do kamer sportowych oraz smartfonów.

Producent właśnie wprowadził do sprzedaży kolejny gadżet z tej kategorii, a jest nim DJI Osmo Pocket. To kieszonkowa kamera, która może nam świetnie zastąpić smartfona.

Posiada 12 MP sensor CMOS 1/2.3″ wraz z soczewką f/2.0 o polu widzenia 80 stopni. Może więc wykonywać zdjęcia oraz rejestrować filmy w rozdzielczości 4K/60 fps. Co ważne osadzona jest na 3-osiowym gimballu, który eliminuje drżenie dłoni, poprawiając jakość nagrania. Posiada też kilka różnych trybów pracy, takich jak śledzenie twarzy, śledzenie obiektu, nocne zdjęcia oraz parę innych.

DJI Osmo Pocket posiada też uniwersalny port, pozwalający podpiąć dodatkowe akcesoria. Producent już zapowiedział kilka, a są to m.in., wodoodporna obudowa, adapter do podłączenia smartfonów z iOS i Androidem, gniazdo 3,5 mm do mikrofonów, obudowa z funkcją ładowania itp. Kametrę zasila natomiast bateria o pojemności 875 mAh, wystarczająca na około 140 minut pracy.

Kamerę można zakupić na stronie producenta w cenie 349 dolarów.

DJI Osmo Pocket

Źródło: Dji.com

You may also like...