OPPO największym sprzedawcą smartfonów w Chinach

W styczniu największym sprzedawcą smartfonów w Chinach zostało OPPO. Firma pokonała takich rywali jak Xiaomi, Huawei, Apple oraz Vivo.

Oppo jeszcze do niedawna było jednym z mniejszych chińskich producentów smartfonów, który nie mógł się równać z bardziej znanymi rywalami. Śmiałe posunięcia w zakresie wzornictwa sprzętu oraz stosowanych w nim rozwiązań sprawiły jednak, że jego urządzenia zaczęły przyciągać coraz więcej klientów. Dzięki temu obecnie producent jest jednym z największych graczy na tym rynku.

Według najnowszego raportu Per Counterpoint, w styczniu Oppo po raz pierwszy w historii zostało największym sprzedawcą smartfonów w Chinach. Firma uzyskała aż 21-procentowy udział w tym roku, pokonując takich rywali jak Vivo, Huawei, Apple oraz Xiaomi.

Raport wskazuje również, że w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku, sprzedaż smartfonów producenta wzrósł o 26 procent. Natomiast w porównaniu do grudnia ubiegłego roku zwiększył się o 33 procent. W zwiększeniu zainteresowania sprzętem niewątpliwie pomogły Oppo kłopoty Huawei spowodowane amerykańskimi zakazami. Zmniejszyło to dostępność urządzeń giganta, co skwapliwie wykorzystały inni producenci.

Dodam, że 11 marca pojawi się na rynku kolejny smartfon tego producenta, mianowicie OPPO Find X3 Pro. Pomoże firmie umocnić swą pozycję na chińskim rynku. To oczywiście tylko jeden z kilku modeli przygotowanych przez tę markę na ten rok kalendarzowy.

OPPO

Źródło

You may also like...