Dodatkowa bateria do LG G5 wydłuży czas pracy

Wiemy, że Magic Slot, czyli złącze znajdujące się w dolnej części LG G5 będzie służyło do podłączania dodatkowych akcesoriów. W sieci pojawiło się zdjęcie pokazujące nową wymienna baterię, którą będzie można zastąpić standardowy akumulator. Dodatkowa bateria do LG G5 z pewnością bardzo się przyda.

Zdjęcie zamieścił na swym Twitterze @OnLeaks, czyli Steve Hemmerstoffer, a przedstawia ono dodatkową baterię przeznaczoną do modelu LG G5. Użytkownik tego smartfona będzie mógł zastąpić nią standardowy akumulator.

Na razie nie wiadomo jaką ma pojemność bateria widoczna na zdjęciu, ale można założyć, że jest większa niż standardowy akumulator smartfona o pojemności 3000 mAh. Oczywiście może mieć też taką samą pojemność. A będzie to po prostu bateria zapasowa, więc zamiast podłączać smartfona do ładowarki, wymienimy akumulator na świeżo naładowany i dalej będziemy mogli korzystać ze sprzętu.

Zobacz najtańsze smartfony

Takie rozwiązanie także ma wiele zalet, szczególnie gdy intensywnie korzystamy z telefonu i nie mamy czasu by czekać, aż bateria się naładuje. Przypomina to nieco rozwiązanie stosowane niegdyś przez Alcatela, który wprowadził do sprzedaży telefon komórkowy zasilany standardowymi akumulatorkami AA.

Dodatkowa bateria do LG G5

Źródło: Twitter.com

You may also like...