Dom projektu Hondy będzie zarabiał na siebie

Jeśli sądzicie, że Honda zajmuje się tylko produkcją aut oraz motocykli, to jesteście w błędzie. Koncern ma wiele różnych działów, specjalizujących się m.in. w robotyce, a nawet w budowaniu domów.

Obecnie na rynku budowlanym panuje trend wydajności energetycznej, dlatego też Honda zaprezentowała swój koncept o inteligentnego domu o nazwie “Honda Smart Home”. Projekt przedstawiony na Uniwersytecie Kalifornia w Davis, zakłada zbudowanie domu wyposażonego w najnowsze zdobycze technologii, dzięki którym zużycie energii zostanie ograniczone aż o połowę.

Firma zakłada uzyskanie takiego wyniki poprzez instalację wysoko wydajnego systemu HVAC (ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji), a także specjalnie zaprojektowanego systemu oświetlenia, jak również wyposażenie domu w panele solarne, które produkowałyby energię do ładowania baterii elektrycznego auta Honda Fit EV.

Założeniem Hondy jest wybudowanie domu, który korzystając z odnawialnych źródeł energii, produkowałby jej więcej, niż sam zużywał. Budowa takiego inteligentnego domu rozpoczęła w ubiegłym miesiącu i zakończy pod koniec roku. Wówczas można będzie ocenić na ile efektywny będzie cały projekt.

Źródło: Popsop.com

You may also like...