Domowa produkcja piwa jeszcze prostsza dzięki Brewbotowi

Biorąc pod uwagę jakie siki nazywane dla żartu piwem, sprzedawane są w naszych sklepach, dobrym pomysłem jest zakupienie maszyny, która pozwoli warzyć je bezpośrednio w domu. A teraz jest to jeszcze łatwiejszy proces dzięki systemowi Brewbot.

Brewbot to jeden z najnowszych projektów Kickstartera, którego pomysłodawca chce stworzyć dostępną dla wszystkich, łatwą w obsłudze i funkcjonalną warzelnię do produkcji piwa. Może z tym “dostępna dla wszystkich” nieco przesadziłem, gdyż urządzenie będzie kosztować 2730 dolarów, lecz ten wydatek szybko się zwraca, gdyż urządzenie jest ultra nowoczesne i bardzo funkcjonalne.

Sprzęt posiada bowiem dedykowaną aplikację na smartfony z systemem iOS (w planach jest też wersja pod Androida), która steruje procesem produkcji piwa, całkowicie go automatyzując. Maszyna zbliżając się do końca danej fazy warzenia, informuje nas o tym fakcie, wysyłając wiadomość tekstową. Co więcej Brewbot jest wysoce spersonalizowany, a więc użytkownicy sprzętu mogą wymieniać się przepisami, czasem produkcji itp.

Brewbot powinien być w domu każdego faceta uwielbiającego piwo. Mimo, że koszt jego zakupu może się wydawać wysoki, to trzeba wziąć pod uwagę, że jedna butelka 0,33 litra wychodzi około 1,2 złotego. A przy tym będzie to naprawdę dobre piwo, nie zaś siki zaprawiane spirytusem dla zwiększenia mocy.

Więcej informacji o projekcie znajdziecie na jego oficjalnej stronie.

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...