Domowe kino za milion złotych

W ostatnich latach telewizory potaniały na tyle, że coraz więcej osób stać na zakup modeli z 60-calowymi matrycami, pozwalających urządzić w domu namiastkę kina.

Jeśli jednak potrzebujemy czegoś więcej, firma Westinghouse, może spełnić marzenie urządzenia sali kinowej w naszym własnym domu. I to takiej, przy której nasze miejskie kino, nie ma żadnego porównania.Firma pokazała 110-calowy telewizor w technologii 4K, który zadziwi nas jakością obrazu i przyprawi o zawał serca ceną. Ekran z kątami widzenia 180 stopni, kosztuje bowiem 300,000 dolarów, czyli niemal milion złotych. Dlatego też, jest produkowany na specjalne zamówienie i nie znajdziecie go w żadnym sklepie.

Trzeba jednak pamiętać, że zamówienie takiego giganta może się wiązać nie tylko z problemami natury finansowej – za taką kwotę można wybudować luksusową willę – ale także technicznej. Ekran ma bowiem kilka metrów długości i waży kilkaset kilogramów, więc nie do każdego domu się zmieści.

Ale wrażenie oglądania filmów na takim gigancie musi być z pewnością nieziemskie. Zajrzycie do dowodu, czy przypadkiem nie nazywacie się Kulczyk, albo Rydzyk, a jeśli tak, to możecie składać zamówienie.

Źródło: Engadget.com

You may also like...