Konsolę Atari VCS zamówimy w tym miesiącu

Atari potwierdziło właśnie, że jej najnowsza konsola Atari VCS, będzie dostępna w przedsprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Zła wiadomość jest tak, że w ręce nabywców trafi dopiero w 2019 roku.

Od pewnego czasu popularny niegdyś koncern Atari, planuje powrócić na rynek z nowym produktem. Od kilku lat firma pracuje nad zupełnie nową konsolą, która niedawno zmieniła nazwę z Ataribox na Atari VCS.

Każdy kto chciałby ją zamówić, już wkrótce będzie mieć ku temu okazję. 30 maja rusza bowiem oficjalna przedsprzedaż nowego sprzętu. Wszyscy chętni będą mogli wówczas udać się na stronę Indiegogo, by złożyć tam zamówienie na własny egzemplarz, dostępny w cenie 199 dolarów. Na odbiór zamówionego sprzętu trzeba będzie nieco poczekać. Datę premiery konsoli wstępnie ustalono bowiem na przyszły rok.

Niestety nabycie Atari VCS, przypomina obecnie kupowanie kota w worku. To dlatego, że producent wciąż nie ujawnił specyfikacji technicznej nowej maszynki, jej funkcji, a przede wszystkim liczby dostępnych gier. Mówi się jednak, że sprzęt ma być mocniejszy niż wszystko co Nintendo dotychczas wypuściło. Będzie wspierał rozdzielczość 4K z HDR, miał wbudowane WiFi, USB 3.0 oraz Bluetooth 5.1.

Wspomina się także o specjalnie zaprojektowanym procesorze od AMD, a także grafice wyświetlanej w 60 kl./s. Przecieki sugerują także obecność 100 klasycznych gier z oferty Atari, ale też obsługę wielu współczesnych produkcji.

Na razie sprzęt stanowi więc wielką niewiadomą, ale być może dowiemy się czegoś więcej już na targach gier komputerowych E3, które odbędą się w Los Angeles.

Atari VCS

Źródło: Slashgear.com

You may also like...