Ruszyły prace nad Oreo dla Galaxy A8 2018

W ostatnich miesiącach Samsung znacznie zwiększył tempo wypuszczania najnowszej aktualizacji systemowej dla swych smartfonów. Kolejnym modelem, który wkrótce dostanie Androida 8.0 Oreo, będzie Galaxy A8 2018.

Największym problemem producentów smartfonów od zawsze było tempo dystrybucji kolejnych wersji aktualizacji systemowych. Na szczęście, w ostatnim czasie sytuacja uległa znaczącej poprawie i coraz więcej modeli otrzymuje najnowszego Androida. Kolejnym sprzętem, który dostanie Oreo, będzie Galaxy A8 2018.

Telefon okazał się dla wielu sporym zaskoczeniem, ponieważ gdy w styczniu tego roku pojawił się w sklepach, był oferowany ze starszym Androidem 7.0 Nougat. Była to niemiła niespodzianka, gdyż liczono, że będzie już mieć Oreo. Na szczęście producent już rozpoczął prace nad aktualizacją dla tego modelu, więc jest nadzieja, że pojawi się w tym roku.

Zła wiadomość jest taka, że prace dopiero ruszyły, więc ich efekt pojawi się dopiero za jakiś czas. Trudno powiedzieć kiedy rozpocznie się dystrybucja nowego oprogramowania. Wiadomo jednak, że na stworzenie oraz późniejsze testy aktualizacji, zwykle trzeba kilku miesięcy. Najwcześniej może więc pojawić się dopiero jesienią.

Galaxy A8 2018

Źródło: Sammobile.com

You may also like...