Drony DJI nie spadną nam już znienacka na głowę

Firma Indemnis opracowała specjalny typ spadochronu przeznaczony dla drona DJI Inspire 2. Produkt nazywa się Nexus i bezpiecznie sprowadza maszynę na ziemię w przypadku awarii.

Drony wbrew pozorom wcale nie są urządzeniami bezpiecznymi. Jak pokazuje przykład z ostatnich tygodni, mogą na wiele godzin uziemić jedno z największych brytyjskich lotnisk. Zagrożenie stanowi nie tylko sposób wykorzystania bezzałogowców, ale też same urządzenia. Taki dron swoje waży, więc w przypadku awarii może spowodować niemałe obrażenia, jeśli uderzy przypadkową osobę w głowę.

Właściciele modelu DJI Inspire 2 nie muszą jednak martwić się tym, że kogoś uszkodzą, ani że zniszczą kosztowny sprzęt. Firma Indemnis zaprojektowała bowiem spadochron specjalnie dla tego modelu, który ma go bezpiecznie sprowadzić na ziemię. Produkt nazywa się Nexus i jest pierwszym tego typu urządzeniem spełniającym międzynarodowe standardy.

Nexusa opracowano specjalnie dla dronów chińskiej firmy DJI. Urządzenie wygląda jak niewielki kanister podczepiany do bezzałogowca. Posiada szereg wbudowanych sensorów, które rejestrują ruchy maszyny i gdy wykryją jej upadek, wówczas odpalany jest niewielki spadochron. Sprzęt zaprojektowano w taki sposób, by podczas aktywacji nie ucierpiała obudowa oraz wirniki.

Produkt pojawi się w sprzedaży za kilka miesięcy i może być szczególnie chętnie kupowany przez właścicieli droższych urządzeń. Ochroni ich bowiem przed zniszczeniem sprzętu wartego wiele tysięcy dolarów.

DJI Inspire 2

Źródło: Indemnis.com

You may also like...