DJI pozwoli nam monitorować pobliskie drony

Chińska firma DJI opracowała aplikacje mobilną, dzięki której w łatwy sposób zidentyfikujemy latające w pobliżu drony oraz ich właścicieli. Pozwoli to łatwiej ukarać właścicieli, którzy naruszają prawo.

Drony na przestrzeni kilku ostatnich latach stały się niezwykle popularnymi gadżetami. Niestety jeśli coś staje się popularne, to szybko pojawiają się osoby które nie koniecznie powinny się danym sprzętem posługiwać. W przypadku dronów jest to znacznie poważniejszy problem, gdyż pędzące szybko urządzenie może być niebezpieczne dla człowieka, jeśli w niego uderzy. Zdarza się też, że drony zakłócają ruch powietrzny samolotów oraz przeszkadzają w akcjach strażaków.

Dobrze byłoby więc mieć możliwość szybkiej identyfikacji bezzałogowca, który np., narusza naszą prywatność. Do tej pory taka możliwość była dostępna jednie dla biznesu oraz wojska, ale wkrótce może z niej skorzystać każdy.

Chińska firma DJI, największy na świecie producent takich gadżetów, stworzyła bowiem takie narzędzie. Jest nim darmowa aplikacja na smartfony, pozwalająca w łatwy sposób zidentyfikować maszyny znajdujące się w promieniu 1 km od nas. Aplikacja śledzi jednak tylko zarejestrowane drony, natomiast aby system mógł działać, ich piloci muszą posiadać smartfony wspierających standard WiFi Aware.

DJ zapewnia, że nowe rozwiązanie będzie dostępne dla konsumentów już na początku przyszłego roku. Oczywiście musimy pamiętać, że funkcja będzie użyteczna tylko w krajach, gdzie obowiązuje nakaz rejestracji bezzałogowców.

drony

Źródło

You may also like...