Drukarka 3D do produkcji słodyczy

Drukarka 3D coraz bardziej udowadnia swą przydatność. Już wkrótce, mając w domu takie urządzenie, będziemy mogli samodzielnie wyprodukować sobie słodycze, a to wszystko dzięki niemieckiej firmie FabCafe.

W przeszłości przeprowadzano już próby z wykorzystywaniem drukarek do produkcji obiektów, które można spożyć. Ale najnowsza drukarka 3D z pewnością ucieszy dzieci. Inżynierowie z niemieckiej firmy FabCafe, skonstruowali bowiem specjalny model służący do produkcji słodyczy.

Maszyna nazywa się Magic Candy Factory i jest pierwszą na świecie drukarką 3D umożliwiającą produkcję gumisiów, czyli żelatynowych miśków, które tak chętnie spożywane są przez dzieci. Urządzenie w ciągu pięciu minut jest w stanie wyprodukować takiego żelka, przy czym użytkownik może samodzielnie określić jego smak oraz kolor.

Niestety Magic Candy Factory ma pewną wadę, a są nią koszty produkcji słodyczy. Wyprodukowanie jednego żelka kosztuje bowiem w przybliżeniu 5 dolarów, czyli znacznie więcej niż w sklepie zapłacimy za całą ich paczkę. Za pięciokrotność tej kwoty możemy też kupić największego gumisia na świecie, który waży aż 2,3 kg.

Należy jednak pamiętać, że jest to pierwsza taka maszyna na świecie i gdy zostanie bardziej dopracowana, koszty produkcji gumisiów z pewnością znacznie spadną.

Drukarka 3D

Źródło: Kxan.com

You may also like...