Drukowanie w powietrzu staje się coraz łatwiejsze

Firma 3Doodler zapowiada nową wersję swego drukującego w 3D pióra. Nowy produkt nazywa się Create+ i jest znacznie mniejszy od poprzednika, a tym samym zdecydowanie wygodniejszy oraz bezpieczniejszy.

Drukarki 3D nie stały się może tak powszechnie używane jak standardowe ich wersje. Ale dzięki nim dostaliśmy takie gadżety jak drukujące w powietrzu pisaki, które od kilku lat projektuje firma 3Doodler.

Pierwszy jej produkt pojawił się w sprzedaży pięć lat temu i początkowo było dość spory oraz drogi, więc jego używanie nie było zbyt wygodne. Przez lata firma doskonaliła jednak swe dzieło i teraz zapowiedziała nową wersję pisaka, która jest jeszcze bardziej wygoda w użyciu. Produkt nazywa się Create+ i jest już piątą generacją drukującego pióra, w którym zastosowano zupełnie nowe rozwiązanie. Jest nim podwójny napęd wysuwający filament, dzięki którym jego załadunek staje się znacznie łatwiejszy, a dodatkowo unika się zacięć.

Nie tylko efektywność została usprawniona. Konstruktorzy poprawili też obsługę sprzętu oraz poziom bezpieczeństwa. Jednym z zabezpieczeń jest automatyczne chowanie końcówki, dzięki czemu nie ma ryzyka, że gorący filament skapnie komuś na dłoń powodując oparzenia. Pióro dodatkowo usypia gdy nie jest przez dłuższy czas użytkowane, co nie tylko oszczędza energię, ale też zmniejsza ryzyko wypadków.

3Doodler Create+ dostępne jest w kilku wersjach, a ich ceny zależą od ilości dodatkowego wyposażenia. Najtańszy pakiet kosztuje 69,99 funtów, natomiast za najdroższy trzeba zapłacić 129,99 funtów.

3Doodler

3Doodler

3Doodler

3Doodler

3Doodler

3Doodler

3Doodler

3Doodler

3Doodler

Źródło: Slashgear.com

You may also like...