DualShock 4 będzie kompatybilny z PlayStation 5

Sony potwierdziło, że konsola PlayStation 5 będzie współpracowała z kontrolerami DuaShock 4 z PS4. Nie wykorzystamy go jednak w nowych grach.

Jesienią bieżącego roku możemy oczekiwać premiery długo oczekiwanej konsoli PlayStation 5, nad którą inżynierowie Sony pracują od kilku lat. Zawsze w przypadku nowego sprzętu pojawia się pytanie, czy akcesoria z poprzedniej generacji będą z nim kompatybilne. Gracze woleliby bowiem zaoszczędzić nieco pieniędzy, mogąc wykorzystywać już posiadane akcesoria.

Dobrą wiadomością jest to, że kontroler DualShock 4 będzie z nową konsolą współpracował, co Sony właśnie potwierdziło. Istnieje jednak pewien haczyk. Otóż będzie kompatybilny jedynie z grami wydanymi na konsolę poprzedniej generacji. Natomiast nowe tytuły stworzone na PS5 nie będą go już obsługiwały.

Sony wyjaśnia, że jest to niemożliwe, gdyż chce by gry następnej generacji w pełni wykorzystywały wszystkie możliwości nowej platformy. A tymczasem umożliwi to tylko nowy kontroler DualSense. Pad oferuje bowiem wiele nowych funkcji, takich jak realistyczna technologia haptyczna, adaptacyjne przyciski, oraz wiele innych możliwości.

Graczy ucieszy natomiast fakt, że zestawy słuchawkowe podłączane do konsoli przez USB lub gniazdo audio, będą działały bez przeszkód. To samo dotyczy również PlayStation Move Motion Controllers i PlayStation VR Aim Controller. Z nowym sprzętem będzie także współpracowała PlayStation Camera. Konieczna będzie jednak specjalna przejściówka, którą Sony zapewni za darmo.

PlayStation 5

Źródło

You may also like...