Nowy wideorejestrator Xiaomi nagrywa w 4K

Na platformie Indiegogo rozpoczęto zbiórkę funduszy na nowy wideorejestrator Xiaomi 70Mai A800. Samochodowa kamera nagrywa obraz w 4K i kosztuje 371 zł.

Nie da się ukryć, że kultura jazdy polskich kierowców pozostawia wiele do życzenia. Dlatego mnóstwo osób nie wyrusza w trasę bez kamerki zainstalowanej na desce auta, by rejestrowała niebezpieczne sytuacje na drodze.

Takich kamer na rynku jest całkiem sporo, ale wkrótce pojawi się kolejny. Należąca do Xiaomi firma 70Mai, zbiera na Indiegogo fundusze na swój najnowszy wideorejestrator 70Mai A800. To produkt wyposażony w wiele nowoczesnych rozwiązań, który rejestruje obraz w jakości 4K, pozwalającej bez trudu odczytać tablicę rejestracyjną auta. Wyposażono go również w asystenta jazdy podnoszącego bezpieczeństwo podróży oraz tryb parkingowy, który będzie chronił pojazd również na postoju.

wideorejestrator

Zastosowany w kamerce sensor obrazu Sony IMX 415 CMOS, nagrywa w jakości 4K UHD, zaś obiektyw o 140 stopniowym kącie widzenia pozwala rejestrować kilka pasów ruchu. Urządzenie nagrywa jednak nie tylko z przodu auta, ale też z tyłu, więc zapewni też dowód gdyby ktoś najechał na nasz pojazd. Wbudowany system 3D DNR gwarantuje wysoką jakość nagrań nawet przy słabym świetle. Natomiast inteligentny algorytm redukuje szumy na nagraniu oraz automatycznie reguluje balans bieli.

Kamera posiada także asystenta pasa ruchu, który ostrzeże jeśli przypadkiem z niego zboczymy oraz system ostrzegania przed kolizją. Automatycznie monitoruje auto przed nami oraz jego odległość od naszego pojazdu i jeśli nagle zacznie ono hamować, dostaniemy dźwiękowe ostrzeżenie.

wideorejestrator

Wideorejestrator Xiaomi 70Mai A800 może również funkcjonować jako komputer podróżny. Rejestruje bowiem przejechany dystans, zasięg, średnią i maksymalną prędkość, czas trwania podróży itp. Wszystkie te dane są łatwo dostępne z poziomu firmowej aplikacji mobilnej.

Rejestrowany materiał kamera zapisuje na karcie microSD o pojemności 128 GB. Natomiast dzięki WiFi możemy łatwo przesłać je do smartfona, by np., udostępnić w sieci.

Wideorejestrator możemy zamówić na stronie Indiegogo. Gadżet kosztuje w przeliczeniu 371 zł.

Źródło

You may also like...